Państwo Magdalena i Mariusz posiadają działkę o wielkości 1800 metrów kwadratowych, która charakteryzuje się gruntem piaszczystym. Ponieważ jest to grunt odpowiednio przepuszczalny, a i wielkość działki jest odpowiednia zdecydowaliśmy się na instalację oczyszczalni ścieków z trójdrenowym drenażem rozsączającym oraz studnią rozprowadzającą.

 

Zwyczajowo współpraca z PK Monter zaczyna się od rekonesansu działki oraz wstępnych ustaleń. Wykonano również odwiert celem dokładnego poznania warunków glebowych.  Po uzgodnieniu kosztów oraz planu pracy ustalono termin instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków.

 

Nasza praca zawsze zaczyna się od przygotowania terenu do montażu; w tym przypadku pozostało nam jedynie przygotować sobie sprzęt do pracy ponieważ działka Magdy i Mariusza, poza niewielkim domkiem, była całkowicie pusta.

 

Gdy na teren działki przyjechała koparka zaczęliśmy wykonywać wszystkie zaplanowane wykopy: pod rury łączące dom z oczyszczalnią, pod nitki drenażowe, sam zbiornik oczyszczalni ekologicznej oraz studnię rozprowadzającą. Ułożenie rury nie sprawiło nam żadnego problemu, więc mogliśmy zająć się umiejscawianiem w wykopie zbiornika oczyszczalni, który następnie przysypaliśmy piaskiem. Wykop pod studnię został podsypany 1 metrową warstwą żwiru. Zainstalowana również nitki drenażowe.

 

Po upewnieniu się, że wszystkie rury zostały prawidłowo przyłączone nasz wykwalifikowany zespół monterski  zasypał całą instalację oraz wyrównał teren.

 

Przy tej okazji nieśmiało polecamy korzystać z usług doświadczonych firm przy instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków. Nie jest to trudne i zdecydowanie każdy klient może to zrobić samodzielnie, szczególnie gdy posiada jakieś doświadczenie budowlane. Jeśli jednak nie macie Państwo żadnej wiedzy, a samodzielna instalacja wynikałaby tylko i wyłącznie z palącej potrzeby zaoszczędzenia warto skonsultować się z fachowcem.

 

Magdalena i Mariusz za namową sąsiadów rozważali samodzielną instalację, ostatecznie zdecydowali się zlecić ją nam, ponieważ okazało się, że system jaki samodzielnie zainstalowali ich sąsiedzi niestety nie działa prawidłowo. 

 

Masz pytania to zadzwoń

Przemysław Kołodziejski

+48 784 761 082

Adres firmy:

Łódź, ul. Listopadowa 121a/1

Siedziba producenta:

Aleksandrów Łódzki, 11 Listopada 99/101

 

© 2017 Your Company. All Rights Reserved.