Pani Julita od wielu lat była użytkowniczką szamba, jednak przykra sytuacja podczas kilkudniowego zjazdu rodzinnego spowodowała, że zmieniła swoje podejście. Jako osoba mieszkająca samotnie nie wytwarzała dużo nieczystości ciekłych, jednak gdy w jej domu pojawiło się kilkanaście osób to szambo zostało zapełnione przez raptem kilka dni.

 

Chętnie pomogliśmy Julicie rozeznać się w możliwościach i rodzajach oferowanych przez nasz rodzajów oczyszczalni i zbiorników. Po wykonaniu próbnego odwiertu okazało się, że działka jest na gruncie piaszczystym. Po wstępnym rekonesansie terenu wspólnie ustaliliśmy, że najkorzystniejsza dla Julity będzie instalacja ekologicznej oczyszczalni drenażowej.

 

Pan Łukasz przyjechał ze swoim pracownikiem, materiałami, ciężkim sprzętem. Teren został przygotowany do montażu, wykopano również wnęki na rury oraz zbiornik oczyszczalni ścieków. Stare szambo będzie służyć jako osadnik gnilny. Panowie żwawo usadowili nowy zbiornik na jego prawowitym miejscu i przysypali ziemią. Upewniając się, że wszystkie rury są na swoim miejscu. Wcześniej wykonano również wykopy pod 2 nitki drenażowe.  Po upewnieniu się, że wszystko zostało prawidłowo i szczelnie zamontowane, cała instalacja została zasypana, a miejsce pracy uprzątnięte.

 

Tym sposobem Pani Julita zapewniła sobie bezproblemowe rozwiązanie, które wymaga ingerencji fachowca jedynie raz na dwa lata. W międzyczasie  Julita będzie musiała jedynie co około 20 dni wpuszczać do instalacji kanalizacyjnej odpowiednią ilość poleconych przez nas bakterii. Jest to znaczny progres w porównaniu do szamba, które chociaż nieawaryjne wymagało ciągłej kontroli poziomu nieczystości i zamawiania często szambiarki.

 

Oceniamy, że koszty instalacji tego rodzaju przydomowej oczyszczalni ścieków zwrócą się po około 3 latach.

 

Masz pytania to zadzwoń

Przemysław Kołodziejski

+48 784 761 082

Adres firmy:

Łódź, ul. Listopadowa 121a/1

Siedziba producenta:

Aleksandrów Łódzki, 11 Listopada 99/101

 

© 2017 Your Company. All Rights Reserved.